Hakkımızda

Hakkımızda

Seyfeli Tekstil 1997 yılında İzmir'de kurulmuştur. Başlangıçta erkek ve çocuk gömleği üretimi ve ihracatı yapmış, daha sonra dokuma kumaş grubuna örme kumaşları da ilave ederek ürün yelpazesini erkek,çocuk,bebek ve bayan grubu olarak genişletmiştir.

2002 yılında organik tekstille ilgilenmeye başlayan Seyfeli Tekstil, İzmir'in en eski ve deneyimli organik üretici firması haline gelmiştir.

Yılların deneyimiyle ürettiği ürünleri ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir. Bu arada Türkiye'de organik tekstilin gelişimi için yürütülen birçok faaliyette Ege Giyim Sanayicileri Derneği ve İhracatçılar Birliği ile birlikte aktif yol almaktadır.

Türkiye'nin ve İzmir'deki üreticilerin yurt dışında tanıtımıyla ilgili ihracatçılar birliğindeki iş geliştirme ve tanıtım komitesindeki, aynı zamanda ihracatçılar birliğinin üst yönetim kurulundaki görevlerine de devam etmektedir.

Son iki yıldır iplikten kumaşa bütün evreleri takip ederek kendi üretim kumaşını yapmakla kalmayıp aynı zamanda kumaş ihracatını da gerçekleştiren bir firmadır. Kendi araştırmacı ruhu ve deneyimleriyle bulduğu sertifikalı organik peluş kumaşın Türkiyedeki tek üreticisidir.

Hızlı servis verebilmek ve kalite standartlarını sağlamak için, sürekli gelişen teknolojiye göre kendini yenilemektedir. Dünya pazarındaki yeni trendlere uyum sağlayarak büyümesine artarak devam etmektedir.

Felsefemiz

Tüm çalışanlarımız, aynı zamanda ilişkide olduğumuz müşterilerimiz ve kuruluşlarla iyi ilişkiler kurarak, düzgün ve dürüst çalışma ortamında hep birlikte büyüyerek başarılı olabilmektir.

"İnsanı Düşün"

İster müşteri ister çalışan olsun, insani hakları ve yaptığımız işin sonucunu düşünerek çalışmak.

"Çevreyi Düşün"

Yaptığımız işlerde çevreye ve doğaya verilecek olan zararı minimuma indirmeye çalışarak gelecekteki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmaya çalışmak.

"Başarıda Payın Olsun"

Daha iyi sonuçlar için başarma azmini en üst düzeyde tutmak ve çalışmak

"Tek Takım Ol"

Bütün birimlerin birbiriyle tek bir takım ruhuyla çalışmasını sağlamak.

"Yenilikçi Ol"

Yeni fikirlere, yöntemlere açık olmak, verimliliğe inanmak ve başarıyla uygulamak.

Sertifikalarımız

Biz Control UnionGroup'a üyeyiz ve bütün organik ürünlerimiz Control Union tarafından sertifikalandırılmaktadır.

Üretilen organik ürünlerimiz için aşağıdaki Transaction Certificate(TC) belgelerini veriyoruz:

 • - Global Organik Tekstil Standard (GOTS-NL)
 • - Organic ExchangeBlenderStandard(OE-BL)
 • - Organik Exchange 100 Standard (OE-100)
 • - Global Rcycled Standard (GRS)
 • - RcyledClaim Standard (RCS)

Seyfeli Tekstil, çalışanlarının iş güvenliği ve sağlığı için gerekli bütün şartları yerine getirmektedir.Ayrıca sosyal çalışma standartları, ulurlararası kontrol şirketleri ve Control Union tarafından takip ve kontrol edilip onaylanmaktadır.

ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001, ISO 50001, ISO 9001, ISO 10002, , SEDEX, SMETA

Üretim ve Ürünlerimiz

Ürünlerimizde Kullandığımız Kumaşlar

100% Organik kumaşlar, Konvansiyonel kumaşlar, Organik + Konvansiyonel karışımı kumaşlardır. Üretim öncesi kumaşların kalite kontrol ve testleri yapılmaktadır.

Örme Kumaşlar

 • Jakarlı Kumaşlar
 • Pike
 • Süprem
 • Interlock
 • Futter-2 iplik, 3 iplik
 • Ribana, Kaşkorse
 • Kadife
 • Havlu

Tarihçemiz